İçemizde ‘’Geleneksel Tercan 3. Bal Festivali’’ Düzenlendi. 26.08.2023


26 Ağustos 2023

Tercan Belediye Başkanlığının ve Tercan Kaymakamlığı işbirliği ile ilçemizdeki arıcılık potansiyeli ve ‘’Tercan Balının’’ tanıtımını yapmak amacıyla Geleneksel Tercan 3. Bal Festivali düzenlendi.
Erzincan Vali Yardımcısı Sn. Yusuf İZCİ, Erzincan Milletvekili Sn. Süleyman KARAMAN, , Belediye Başkanımız Sn. Lokman GÜLTEKİN, Kaymakamımız Sayın Cafer KAYMAKÇI ve çok sayıda davetlinin katıldığı festivalde Tercan Balı sergilenerek çeşitli etkinlikler düzenlendi.
İlçe esnafını ziyaret ettikten sonra etkinlik alanında kurulan bal stantlarını gezen protokol mensupları ve davetliler ilçe esnafımıza ve bal üreticilerimize bereketli ve bol kazançlar dileyerek ikram edilen Tercan Balının tadına baktılar.
Festival alanında devam eden programda Erzincan Vali Yardımcısı Sn. Yusuf İZCİ, Erzincan Milletvekili Sn. Süleyman KARAMAN, , Belediye Başkanımız Sn. Lokman GÜLTEKİN, Kaymakamımız Sn. Cafer KAYMAKÇI konuşmalarında Geleneksel Tercan 3. Bal Festivalinin hayırlı olmasını dileyerek emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ettiler.
Saygı duruşu, İstiklal Marşı, halk oyunları gösterisi, protokol konuşmaları, esnaf ziyareti ve bal stantlarının gezilmesi ile başlayan bal festivali, festivale katkıda bulunan üreticilere, dernek yöneticilerine, sanatçılara ve sahne personellerine teşekkür plaketi takdimi ve Serpil EFE, Ahmet YİĞİT, Coşkun YALÇIN ve Dilek ŞİMŞEK’ in sahne almasıyla sona erdi.