İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİNDE BİR TERCANLI

2019-05-11

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3.Sınıf öğrencisi olan Erzincan Tercan ilçesinde doğup üniversite hayatına İstanbul’da devam eden Ömer Temel Başarılı Eğitim Hayatının yanında sosyal etkinliklere de tüm hızıyla devam ediyor.
Arkadaşları ile kurmuş olduğu İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Medeniyet Ekol Topluluğu ilk konferansını düzenliyor. Gençliğe yönelik projeleriyle, etik, aktif ve sosyal bir ekol oluşturma çabasında olan topluluk daha önce yaptığı sosyal sorumluluk projelerinden sonra konferans düzenliyor. Özgün bir topluluk olma yolunda ilerleyen Medeniyet Ekol Topluluğun ilk konferans konuğu ise oldukça dikkat çekici bir isim. Londra'da yaşayan genç işadamı Erkan Kahyazade. Buckingham Sarayı'nın karşısında açtığı suşi restoranı kraliyet ailelerinin, politikacıların, Hollywood yıldızlarının ve dünya sosyetesinin tercihi oldu. Ünlü Türk girişimcinin ilgi çekici başarı hikayesini anlatacağı konferansa dışarıdan katılım açık olacak ve konferans 18 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin Göztepe Güney Kampüsünde bulunan Aşık Paşa Konferans Salonunda 14:30’da gerçekleşecek. Erkan Kahyazade’nin sıfırdan başladığı hayat hikâyesinde birçok başarıyı nasıl yakaladığını ve başarılı girişimci olmanın yollarını anlatacağı konferansın sonunda çekilişle belirlenecek bir kişiye ücretsiz Londra tatili verilecek.

İlk konferans etkinliği öncesi topluluk olarak heyecanlı olduklarını söyleyen Medeniyet Ekol Topluluğu başkanı Ömer TEMEL şunları söyledi : ‘’ Arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda alışılmış bir topluluk geleneğine bir şeyler ekleyerek, topluluğumuza üye olacak olan her arkadaşıma sosyal sorumluluk bilincinin yanında sosyal, aktif ve girişimci ruhlu olması için kapsayıcı bir topluluk olarak projeler üretmeye çalışıyoruz. Bizim amacımız etik davranışlarla hareket eden, kendi değerlerine sahip çıkan, yardım etmeyi sevdiği kadar üretmeyi seven bir süregelen nesil ve büyük bir arkadaş topluluğu oluşturmak. Bunları yaparken sadece toplumun faydasını esas alıyoruz, hiçbir siyasi ideolojiye veya kuruma ait değiliz. İlk sosyal sorumluluk projelerimizi kısa zaman önce gerçekleştirdik. Etkin ve verimli çalışarak kitap dolusu birçok projemizi daha gerçekleştireceğiz. 18 Nisan’da konuşmacı olarak ülkece daha çok tanımamız gerektiğini düşündüğümüz ve genç yaşında yaptığı işlerle, aldığı risklerle Londra’da çok iyi tanınan bir işletme sahibi olan Erkan Kahyazade’yi tercih ettik. Erkan Kahyazade’yi davet etmeden önce araştırdık ve kendisinden hikâyesini dinledik. Hikâyesinin biz gençlere yol gösterici ve motive kaynağı olabileceğini düşündük ve kendisini ilk konferansımızı gerçekleştirmek üzere davet ettik. Biz gençlere faydalı olmak adına Londra’dan Türkiye’ye kadar gelip davetimize icabet edeceği için kendisine çok teşekkür ederiz. Projelerimizi gerçekleştirdiğimizde İstanbul Medeniyet Üniversitesinin ve Medeniyet Ekol Topluluğunun adını bir çok başarılı işte defalarca duyuracağımızı düşünüyorum. Şimdiden bu yolda emeği geçen her arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. ‘’dedi.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz.?Canlı Destek Sağlayıcısı